Vienkārša nemiera izārstēšana: strādājiet, kad strādājat; Spēlēt, kad spēlē

{h1}

“Es vēlos redzēt mūsu cilvēkus izturīgus, enerģiskus, spēcīgus, spējīgus noturēties jebkurā pārbaudē, kas var rasties. Es vēlos redzēt viņus darbspējīgus un smagi spēlēt. Es ticu spēlei, un man patīk redzēt, kā cilvēki spēlē grūti, kamēr viņi spēlē, un, kad viņi strādā, es negribu redzēt, ka viņi vispār spēlē. ” –Teodors Rūzvelts

Vai savā dzīvē bieži rodas nemiera sajūta - nieze, satraukums, pastāvīga smadzeņu metaforiskās uzacu rievošana?

Nemiers ir viena no akūtākajām mūsu laika slimībām, un tam ir daudz iemeslu, sākot no plaisa starp informācijas ātrumu un “reālās dzīves” spītīgo lēnumu; mūsu pieaugošais attālums no dabas un fiziskuma trūkums; iespēju lavīna, no kuras mums jāizvēlas visās dzīves jomās; un “ēnu darba” korporācijas ir uzticējušas mums, patērētājiem, ārpakalpojumus.

Arī mūsu nemierā ir vēl viens acīmredzams faktors, un tas ir milzīgais traucējošo faktoru skaits, kas pastāvīgi pievērš mūsu uzmanību, grauj uzmanību un neļauj koncentrēties uz veicamo uzdevumu.

Par laimi, lai gan citi mūsu nemiera avoti bieži prasa visaptverošas izmaiņas mūsu kultūrā un personīgajā dzīvesveidā, šo pēdējo faktoru var novērot, pieņemot vienkāršu principu: strādājiet, kad strādājat; spēlē, kad spēlē.

Dariet tikai vienu lietu uzreiz

Nemiers rodas, ja mēs sajaucam spēli ar savu darbu un strādājam ar savu spēli. Nespēja noturēt šīs darbības atsevišķi atņem mums baudu un prieku mūsu spēlē, kā arī efektivitāti un gandarījumu par mūsu darbu.

Kad mēs spēlējam, kamēr mēs strādājam, piemēram, sērfojot internetā un pārbaudot mūsu sociālo mediju plūsmas (mēs šajā rakstā “brīvi” definēsim ļoti brīvi kā visu, kas nav ekonomiski produktīvs un tiek darīts galvenokārt prieka pēc), mēs neizbaudiet pilnībā šo izlaidumu, jo mēs zinām, ka mums patiešām vajadzētu strādāt, un esam vīlušies sevī, jo esam apjucuši. Mēs jūtamies vainīgi. Tajā pašā laikā mūsu darbs cieš kvalitatīvi, jo mēs nevaram koncentrēties un mūsu diena paiet garām izkliedētā miglā.

Tad, kad mēs mēģinām tajā vakarā spēlēt, piemēram, dodoties uz ballīti vai braucot ar velosipēdu, mēs nevaram pilnībā ļauties un pilnībā izbaudīt šo pieredzi, jo mēs jūtamies noraizējušies un nemierīgi, ja tērējam vēl vienu dienu, un būdams tik karaliski neproduktīvs jau daudzo reizi. Mēs neuzskatām, ka esam pelnījuši spēlēt. Mēs pat varam mēģināt izlabot produktivitātes trūkumu dienas laikā, pavadot vakarus, cenšoties sasaistīt atlikušos vaļīgos galus - nepārtraukti pārtraucot spēles laiku, lai pārbaudītu tālruni un nosūtītu e-pastus.

Iegriežoties naktī, mums ir grūtības novērtēt, kā diena gāja kopumā. Cik daudz mēs strādājām? Cik daudz mēs spēlējām? Cik daudz mēs paveicām? Cik daudz mēs vēl būtu varējuši paveikt, pievēršot lielāku uzmanību?

Mēģinot spēlēt, kamēr mēs strādājam, un strādājot, kamēr mēs spēlējam, mēs galu galā sabotējam abu apmierinātību un atlīdzību, un no abiem neko daudz nedodam. Viss, ar ko mēs nonākam, ir daudz nenoteiktības un kaudze, kas palīdz nemieram.

Risinājums, protams, ir vienkāršs: strādā, kamēr strādā, un spēlē, kamēr spēlē.

18 gadus vecais Lielbritānijas valstsvīrs Lords Česterfīldsth gadsimtā, vēstulē savam dēlam izskaidrojot šī principa gudrību:

“Jūs atceraties, ka es vienmēr jums nopietni esmu ieteicis darīt to, par ko jūs domājat, lai tas tā arī būtu; un tajā pašā laikā nedarīt neko citu. Neiedomājieties, ka es ar to domāju, ka jums visu dienu būtu jāapmeklē un jāaplūko sava grāmata; tālu no tā: es domāju, ka arī jums vajadzētu būt saviem priekiem; un ka jums jāapmeklē tās uz laiku, tikpat daudz kā uz mācībām; un, ja jūs neapmeklējat vienādi abus, jums nebūs ne uzlabojumu, ne apmierinājuma.

Cilvēks nav piemērots ne biznesam, ne izklaidei, kurš vai nu nevar, vai arī nevēl un nepievērš uzmanību pašreizējam objektam un zināmā mērā no viņa domām izraida visus citus priekšmetus. Ja ballē, vakariņās vai prieka ballītē vīrietim būtu jārisina Euklīda problēma, viņš būtu ļoti slikts pavadonis un šajā kompānijā izveidotu ļoti sliktu figūru; vai, ja, pētot problēmu savā skapī, viņam būtu jādomā par menuetu [balles deju], es varu ticēt, ka viņš kļūs par ļoti sliktu matemātiķi.

Dienas laikā visam ir pietiekami daudz laika, ja darāt tikai vienu lietu vienlaikus; taču gadā nav pietiekami daudz laika, ja darīsit divas lietas vienlaikus. ”

Izslēdziet darbu un spēli, lai maksimāli izmantotu katru

Es uzskatu, ka labākais veids, kā atdalīt savu darbu un spēli, ir mērķtiecīgi izveidot spēles laiku jūsu darba laikā. Jo problēma nav tajā, ka mēs pārslēdzamies no darba uz spēli un tā pati par sevi, bet ka mēs to darām nejauši, vienmēr un visur, kur rodas traucējošs nieze. Šīs niezes var pārtraukt to, kas būtu bijis auglīgs domu gājiens, un tām ir tendence izpausties tik regulāri, ka cilvēks cenšas saķerties kopā vairāk nekā 5 minūtes nepārtraukta fokusa. Tādējādi mēs zaudējam iespēju iesaistīties dziļā darbā un patiešām iegremdējamies uzdevumā.

Risinājums ir apzināti plānot regulārus, atkārtotus darba un spēles periodus. Jūs strādājat nepārtraukti noteiktu laiku, pēc tam veiciet pārtraukumu noteiktā laika periodā. Un cikls sākas no jauna. Koncentrēties ir vieglāk, ja zināt, ka jūsu darba sesija nebūs beigusies un tieši tad, kad saņemsit pārtraukumu. Un jūs faktiski varat izbaudīt savu pārtraukumu, zinot, ka esat to nopelnījis.

Tas ir skaistums un gudrība, kas slēpjas tā sauktajāTehnika tomāts. ” Izmantojot šo fokusa / produktivitātes metodi, jūs nepārtraukti strādājat 25 minūtes, veicat īsu 3-5 minūšu pārtraukumu un atkārtojat. Kad esat veicis 4 darba sesijas, jūs veicat ilgāku 15–30 minūšu pārtraukumu.

Es uzskatu, ka Pomodoro tehnikas ieviešana ir ārkārtīgi noderīga, gandrīz mainot dzīvi, lai mazinātu manu nemieru un palielinātu manu produktivitāti. Šeit ir dažas prakses, kas man ir palielinājušas tā efektivitāti:

Eksperimentējiet ar savu darba periodu / pārtraukumu ilgumu. 25/5 metodes veikšana dažiem var izrādīties veiksmīga, taču man personīgi patīk sadalīt 45/15, jo 25 minūtes vienkārši nav pietiekami daudz laika, lai es varētu pietiekami padziļināti iesaistīties tādos uzdevumos kā pētīšana un rakstīšana. Protams, ja jūs strādājat birojā, kur jūsu boss regulāri pārbauda jūs, tad 15 minūtes notriekt var nebūt reāls risinājums, un īsa 3 minūšu pārtraukuma veikšana var būt vienīgais maršruts, kuru varat izmantot.

Eksperimentējiet un izdomājiet sadalījumu, kas vislabāk atbilst jūsu personīgās darba plūsmas vajadzībām un apstākļiem.

Saglabājiet “uzmanības novēršanas uzdevumu sarakstu”. Kad kaut kas, ko vēlaties / jums jādara, pārdomā darba sesijas laikā (pārbaudiet laika ziņas / nosūtiet draugam atpakaļ / pasūtiet vairāk pirmsdarba pulvera / uzziniet, vai Bete Deivisa kādreiz ir ieguvusi Oskaru), nevis pārtrauciet to darīt pareizi tad (kas pārtrauks jūsu plūsmu un vienmēr pārvērtīsies par trušu sērfošanas / īsziņu sūtīšanas vietu), pierakstiet to “uzmanības novēršanas uzdevumu sarakstā”. Izmantojiet kabatas piezīmju grāmatiņu vai piezīmju veidošanas lietotni Evernote vai Todoists. Pēc tam atgriezieties pie darba. Kad pienāk pārtraukuma laiks, varat atgriezties pie uzmanības novēršanas uzdevumu saraksta un apmeklēt tā ierakstus. Jūs būsiet pārsteigts par to, kā lietas, kas tajā laikā šķita tik niezošas un steidzamas, noteikti varēja gaidīt pusstundu, lai tās tiktu risinātas.

Automātiski bloķējiet uzmanību novēršošās vietnes / lietotnes. Lai mazinātu kārdinājumu pārtraukt darba sesijas, sērfojot pa lietotnēm un vietnēm, ievietojiet bloķējošās lietotnes savā datorā un tālrunī. Tur ir vairākas Pomodoro lietotnes, kas darbojas vienkārši kā darba / pārtraukuma taimeri, bet kāpēc gan nenogalināt divus putnus ar vienu akmeni, izmantojot lietotni, kas abi darbojas kā taimeris un darba sesijas laikā bloķē visas jūsu uzmanību novēršošās vietnes?

Keita zvēr pie Stingra Chrome darbplūsma, kas to vien dara, ļaujot jums pielāgot vietnes, kuras vēlaties bloķēt darba sesiju laikā, un cik ilgi vēlaties katru darba / pārtraukuma sesiju. ES izmantoju Koncentrējieties uz Mac. Tas ļauj man ne tikai bloķēt traucējošās vietnes noteiktā laika periodā, bet arī traucējošās lietotnes, kas man ir arī manā datorā.

Izmantojiet pārtraukumu laikus rotaļām, darbiem vai citiem darbiem. Pomodoro pārtraukumos jūs varat darīt jebkuru skaitu lietu - tam nav obligāti jābūt tīrai “spēlei”. Darbībai vienkārši jāpiedāvā atpūta un atspirdzinājums no galvenā darba uzdevuma, kurā esat iesaistījies, lai pēc tam varētu atgriezties gatavs koncentrēties; pārtraukumi ir mazāk saistīti ar spēlēšanu (lai gan jūs to varat) un vairāk par to, lai jūs varētu strādāt, kamēr jūs strādājat, lai jūs varētu paveikt darbu un patiešām spēlēt, kamēr jūs spēlējat, kad darba diena ir beigusies.

Tu varētu Pastaigājies, ēst uzkodas, veikt dažus ķermeņa svara vingrinājumus (ieziest to rievu!), sērfot internetā, īsziņu draugi, veikt hipnozes nap, notīriet un sakārtojiet rakstāmgaldu, lasiet grāmatu (ja jums ir grūtības atrast laiku lasīšanai prieka pēc, mēģiniet lasīt Pomodoro pārtraukumu laikā, un šīs īsās izrāvieni drīz patiešām tiks pievienoti) utt. Un, protams, tagad ir īstais laiks strādājiet ar to uzmanības novēršanas uzdevumu sarakstu!

Ja jūs strādājat mājās, jūsu pārtraukuma laiku var izmantot mājas darbos, piemēram, mazgājot traukus vai ievietojot / saliekot veļas kravu. Mājdarbi, kas citreiz jūtas apgrūtinoši, jūtas pārsteidzoši apmierinošāki, kad tos darāt “uz pulksteni”; ir patīkami atpūsties smadzeņu darbā, lai iesaistītos kaut kādā taustes lietā. Jūs būsiet pārsteigts, cik daudz izcilu mājsaimniecības uzdevumu varat paveikt, kad sākat izmantot pārtraukuma periodus, lai tos risinātu.

Kamēr Francesco Cirillo, Pomodoro tehnikas izveidotājs, savā pārtraukumā iesaka darīt tikai tādas lietas, kas nav saistītas ar darbu, lai jūsu smadzenes atpūstos, es atklāju, ka daļu no pārtraukuma varu veiksmīgi izmantot darba uzdevumu veikšanai, parasti novēro uzmanību, piemēram, pārbaudot e-pastu un atbildot uz to. E-pasta kopēšana ir daudz efektīvāka nekā darba pārtraukšana ik pēc 5 minūtēm, lai to apskatītu, ko es arī darīju. Un uzdevums ir pietiekami atšķirīgs no maniem citiem, vairāk ar garu apliekamajiem darba pienākumiem, ka tas jūtas kā pietiekams “pārtraukums” un saskrāpē manu niezi, lai novērstu uzmanību.

Neveiciet pārtraukumus arī jautri. Viena no grūtākajām Pomodoro tehnikas izmantošanas daļām nav krāpšanās pauzes laikā un tā pagarināšana ilgāk, nekā paredzēts. “Es vienkārši pārbaudīšu vēl vienu vietni un pēc tam atkal palaidīšu darba taimeri. ” Triks, kas atvieglo atgriešanos darbā, ir tas, ka jūsu pārtraukumā nedarīs pārāk daudz uzmanību un aizraujošu darbību. Tātad, ja jūs, piemēram, zināt, ka nevarēsiet nolikt šo Dena Brauna romānu, tiklīdz to paņemsit, vai atbrīvosities no reddit, pirms izlasāt visus komentārus par pusduci pavedienu, tad izvēlieties aktivitāte ar taustekļiem, kas ir mazāk lipīgi.

Turpiniet strādāt pāri pārtraukumam, ja iekļūstat plūsmā. Lai gan jums vienmēr jāstrādā vismaz tik ilgi, cik esat ieplānojis, ja atklājat, ka esat iekļuvis plūsmā un esat uz saraksta, nepiespiediet sevi atrauties no tā, ko darāt. Turpiniet pieskarties šai produktivitātes vēnai tik ilgi, kamēr tā ilgst, un pēc tam paņemiet pārtraukumu.

Ja jūs paņemat pārtraukumu un konstatējat, ka pēc dažām minūtēm jūtaties, ka jums tas nav vajadzīgs, un jums ir nieze, lai atgrieztos darbā, es arī domāju, ka ir labi saīsināt pārtraukumu, lai to izdarītu.

Kopumā esiet elastīgs ar Pomodoro tehniku; eksperimentējiet un izdomājiet, kura prakse jums vislabāk der. Un ziniet, ka vienmēr notiks tādi traucējoši faktori, kas liek jums atpūsties no darba, piemēram, negaidīts biznesa zvans, tikšanās vai steidzami jautājumi. Vienkārši dariet visu iespējamo, lai atlicinātu visu, kas nav steidzams, atgriezieties pie darba pēc steidzamās problēmas risināšanas un mēģiniet veikt pēc iespējas vairāk nepārtrauktu darba / pārtraukuma sesiju dienā.

Vieta visam, un viss savās vietās

Jūs droši vien esat dzirdējuši maksimumu, 'Vieta visam un viss savās vietās.' Tas attiecas ne tikai uz jūsu materiālajiem īpašumiem, bet arī uz jūsu darbu un spēli.

Pomodoro tehnikas izmantošana var būt milzīga, lai uzzinātu, kā pārvaldīt un noteikt prioritātes jūsu uzmanības novēršanai, kā arī palīdzēt strādāt, kad strādājat, un spēlēt, kad spēlējat. Tas ļaus jums maksimāli izmantot abas nodarbes ne tikai darba / pārtraukuma laikā, bet arī visas dienas garumā. Jums patīk katrs pārtraukums, jo jūs zināt, ka iepriekšējās darba sesijas laikā esat bijis produktīvs. Pēc tam, kad darba diena ir beigusies, jūs varat spēlēt bez vainas, jo jūtaties, ka esat nopelnījis savu brīvo laiku, un ar gandarījumu varat atskatīties uz paveikto uzkrāto darba sesiju laikā. Jūs varat spēlēt vakarā, nesabojājot atpūtu ar rūpēm par darbu un neizdarīto, kā arī nemudinot jaukt darbu savā spēlē kā grēku nožēlu par tik daudz laika izšķiešanu.

Kad jūs precīzi zināt, cik daudz jūs strādājāt un cik daudz spēlējāt, kā arī to, ko darījāt katrs, kad tos vajadzēja darīt, jūs varat gulēt diezgan apmierināti un bez nemiera nastas. Strādājiet, kad strādājat, spēlējiet, kad spēlējat, un jums katram būs pietiekami daudz laika, un gulējiet brīnišķīgi produktīvu un priecīgi atpūsties.